Ścienne panele z PCV – nowy trend w projektowaniu przestrzeni nad blatem

Panele winylowe nad blatem

Kuchnia przez wielu z nas uważana jest za serce domu. Rozpoczynamy w niej dzień, przygotowując śniadanie i pijąc kawę. Kończymy wspólnie gotując kolację i rozmawiając o minionym dniu. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań dla naszych kuchni, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Wśród najnowszych z nich znajdziemy panele ścienne PCV, które coraz częściej zastępują klasyczne płytki ceramiczne.

Charakterystyka ściennych paneli PCV

Panele ścienne PCV wykonane są z winylu wzmocnionego siatką PES. Z jednej strony wykazują wysoką odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Z drugiej natomiast, są elastyczne i łatwo przytniesz je w dowolny kształt używając wyłącznie noża do tapet. Montaż ułatwia klej, pokrywający tylna część paneli. 

Jak zamontować panel PCV?

W pierwszym kroku należy zmierzyć powierzchnię, którą chcemy pokryć panelami PCV. W kuchni jest to najczęściej przestrzeń nad blatem. Następnie przyjrzyjmy się wybranemu wzorowi i ustalmy w jakim kierunku należy układać panele na ścianie. Jeśli to konieczne, panele docinamy przy użyciu noża do tapet. Warto zaopatrzyć się w kilka zapasowych ostrzy.

Po przygotowaniu paneli, należy oczyścić ścianę, na której chcemy je przykleić. Pokrywana powierzchnia powinna być gładka, czysta oraz sucha, dzięki czemu przyklejone panele nie będą miały nierówności, wybrzuszeń jak również nie będą odchodziły od podłoża.

Ostatnim krokiem jest usunięcie z tylu paneli folii zabezpieczającej klej i umieszczenie ich na ścianie. Każdy przyklejany panel należy równomiernie dociskać przez około 30 sekund, tak aby zapewnić jak najlepsze związanie kleju z podłożem.

Dlaczego warto wybrać ścienne panele PCV?

Pierwszą zaletą ściennych paneli PCV jest łatwość ich montażu. Wystarczy nóż do tapet by sprawnie i precyzyjnie dociąć je do wymaganego wymiaru. Nie potrzeba żadnego dodatkowego kleju czy fug. Montaż jest dzięki temu również szybki oraz czysty.

Drugą zaletą jest możliwość pokrycia nimi starych kafelek, paneli czy metalowych powierzchni. Zrezygnuj z kosztownego, uciążliwego i długotrwałego demontażu poprzedniej aranżacji. W pare godzin nadasz swojej kuchni zupełnie nowe oblicze.

Trzecią, niepodważalną zaletą jest ilość dostępnych modeli. Zrezygnuj z nudnych ceramicznych płytek na rzecz setek dostępnych wzorów i kolorów paneli PCV. Od najbardziej ekstrawaganckich zwierzęcych motywów, po kojące florystyczne wzory. Zaszalej i wybierz elektryzujące geometryczne wzory lub wręcz przeciwnie, wycisz wnętrze gładkim modelem. 

Panele PCV to idealne rozwiązanie dla Twojej kuchni.

Dzięki panelom PCV przestrzeń nad blatem nabierze charakteru, zgodnego z Twoimi oczekiwaniami i gustem. Postaw na wytrzymałe rozwiązanie, którym bez trudu zaaranżujesz swoją kuchnię. Eksperymentuj wiedząc, że zmianę aranżacji wykonasz szybko oraz tanio, bez konieczności wzywania ekipy remontowej. Stwórz niepowtarzalną kompozycję wzorów lub kolorów, a z czasem… może wykorzystasz panele PCV również w innych pomieszczeniach swojego domu?