Salon w stylu scandi boho – najnowszy trend wnętrzarski

Styl scandi boho

Aranżacja salonu to zawsze niezwykle ekscytująca przygoda. Szczególnie wtedy, gdy chcemy postawić na niebanalne rozwiązania. Dokładnie taki będzie styl scandi bohoJest to obecnie najpopularniejszy i najczęściej wybierany wystrój wnętrzarski w nowoczesnych aranżacjach, ale nie tylko. Zaaranżowane w ten sposób przestrzenie są niezwykle przestronne, funkcjonalne oraz bardzo komfortowe. Jak zrealizować go w swoich wnętrzach?

Styl scandi boho – czym się charakteryzuje?

Scandi boho to odpowiednie połączenie prostego i funkcjonalnego stylu skandynawskiego z romantycznym i swobodnym stylem boho. Jest to naprawdę świetne powiązanie, pełne delikatności i naturalnych akcentów, które w pozytywny sposób inspiruje swoim wyglądem oraz niebanalnym charakterem. Doskonale sprawdzi się w przypadku miłośników jasnych i ciepłych aranżacji. Tak przygotowane pomieszczenia cieszą swoją przestronnością oraz klimatem.

Salon w stylu scandi boho – jak zaaranżować?

Salon w stylu scandi boho to ukłon w stronę funkcjonalnych i subtelnych rozwiązań. W tych aranżacjach dominują naturalne materiały, takie jak surowe drewno, bawełna, rattan, len i inne. Ze względu na nie, kolorystyka wnętrz jest stosunkowo chłodna i jasna, z widocznym naciskiem na szarości, beże oraz klasyczny odcień bieli. Dzięki temu wnętrze to nabierze przestronności oraz charakteru. Pełne barw ziemi wspaniale wkomponuje się w liczne dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Styl scandi boho jest niezwykle lekki, delikatny, ale zarazem prosty i funkcjonalny. Pełny inspirujących rozwiązań, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim domownikom. Salonto miejsce wymagające ustawienia przede wszystkim odpowiednich mebli i elementów wyposażenia. Podstawą jest wygodna i solidna sofa lub narożnik, która zapewni przestrzeń niezbędną do wypoczynku. Wpływ na to mają przede wszystkim jej wymiary, ułożenie, ilość poduszek, podłokietniki, materiał tapicerski oraz inne. 

W tym przypadku najczęściej wybierane są meble osadzone na niskich nóżkach, co pozwala zachować odpowiednie proporcje w pomieszczeniu oraz całej aranżacji, niezależnie od wymiarów sofy lub narożnika. Warto zadbać o dopasowaną kolorystykę, najlepiej, aby była ona jasna i stonowana. To najczęściej wybierane barwy w stylu scandi boho, w którym króluje biel, beże oraz szarości. Mocniejsze dodatki warto zastosować jedynie w postaci drobnych akcentów w taki sposób, aby nie przytłoczyć wnętrza. Sekretem udanego wystroju w tej stylistyce jest właściwe połączenie barw oraz zastosowanie dopasowanych dodatków.

Jak umeblować salon scandi boho?

Po wyborze sofy lub narożnika pozostaje dopasowanie odpowiedniego stolika kawowego, komody, regałów oraz innych niezbędnych mebli. Najlepiej, aby były one wykonane z naturalnego drewna, ale nie jest to niezbędny wymóg. Mile widziane będą tu również materiały takie jak wiklina, rattan i inne. Doskonałym uzupełnieniem tej aranżacji z pewnością będzie fotel kokon, który doskonale podkreśla charakter stylu boho. Elementy takie jak dywany, firany oraz koce i poduszki również będą odpowiednim rozwiązaniem. Niemniej jednak na ich wybór oraz finalny efekt aranżacji wpływają przede wszystkim indywidualne oczekiwania twórcy.