Lustra łazienkowe – jak wybrać modne lustro do łazienki

Łazienka z dużym lustrem

Lustra łazienkowe – jak wybrać modne lustro do łazienki?

Obecnie lustra w naszych wnętrzach pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale są również doskonałym narzędziem do stylizacji oraz optycznego zwiększenia przestrzeni. Wraz z rozszerzającym się zastosowaniem, znacznej ekspansji uległa ich różnorodność. Kupując lustro możemy wybierać nie tylko spośród kształtów, ale również zdecydować się na modele w ozdobnej ramce czy podświetlane taśmami LED. Jak z tak bogatej oferty, wybrać lustro idealne dla Twojej łazienki?

Zmierz przestrzeń dla lustra

Zanim zdecydujesz się na zakup lustra, zmierz dostępną przestrzeń! Pamiętaj o tym, że wieszane lustro nie może ściśle dolegać do ścian łazienki, potrzebuje przynajmniej 1 cm odstępu. Zwróć również uwagę na to, by w swoich pomiarach uwzględnić ewentualny odstęp od umywalki, baterii czy obecnego już w łazience kinkietu. 

Stwórz model lustra z… kartonu!

Po dokładnych pomiarach czas na to, aby wyobrazić sobie przyszłe lustro w swojej łazience. Nie wiesz jaki kształt i rozmiar najbardziej będzie Ci odpowiadać? Stwórz z kartonu model swojego lustra i przyłóż lub przyklej do ściany, na której chcesz je powiesić. Spójrz na projekt z różnych perspektyw, rozważając czy wybrany rozmiar nie przytłoczy pomieszczenia lub zupełnie odwrotnie – czy wybrane lustro nie będzie zbyt małe? Eksperymentuj z rozmiarem oraz kształtem, wytnij kilka propozycji i porównaj ich efekt na ścianie.

Okrągłe lustra łazienkowe

Okrągły kształt lustra łazienkowego w nieco zabawny sposób przywodzi na myśl bulaj. Miękka linia wprowadzi do łazienki uczucie przytulności oraz lekkości. Jeśli zależy Ci na tym, by lustro „zlewało się” ze ścianą, postaw na model pozbawiony ramki. Okrągłe lustro jest uniwersalnym dodatkiem, który z powodzeniem możemy powiesić w innym pomieszczeniu, w momencie rearanżacji łazienki.

Prostokątne lustra do łazienki

Lustro o prostokątnym kształcie to najbardziej klasyczny model. Ostre linie nadadzą Twojemu wnętrzu charakteru oraz ponadczasowej elegancji. Podkreśl je dodatkowo, decydując się na model w ciemnej ramce. Jeśli zależy Ci na tym, aby optycznie poszerzyć swoją łazienkę, powieś lustro horyzontalnie. Niskie pomieszczenia rozświetlisz wieszając lustro pionowo, w miarę możliwości kilka węższych modeli tuż obok siebie z zachowaniem kilkucentymetrowego odstępu.

Lustra łazienkowe z oświetleniem

Lustra łazienkowe LED to doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń, w których brakuje naturalnego światła. Doskonałym przykładem są mieszkania w blokach, które najczęściej pozbawione są okien. Warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu wszelkie zabiegi kosmetyczno-pielęgnacyjne będziemy wykonywać nie tylko bardziej komfortowo, ale również z większą precyzją.

Lustro z zintegrowanym oświetleniem zajmuje również mniej miejsca niż połączenie lustra z osobną lampą. Łatwiej utrzymać je w czystości, minimalizując ilość powierzchni na której może gromadzić się kurz. Ponadto nie jest skomplikowane w eksploatacji, nie trzeba zmieniać żarówek a taśmy LED wykazują bardzo wysoką żywotność. Wybierając model z oświetleniem, zwróćmy uwagę na to czy posiadamy w łazience odpowiednią instalację elektryczną oraz czy wybrany przez nas model posiada certyfikat IP67 (klasa szczelności, gwarantuje odporność na wilgoć). 

Idealne lustro łazienkowe dla Ciebie

Wybierając lustro do swojej łazienki kieruj się przede wszystkim swoimi upodobaniami. Łazienka to miejsce nie tylko kąpieli, ale również relaksu i wyciszenia po całym dniu aktywności. Eksperymentuj z kształtem, baw się światłem. Powieś lustro tak, aby uzyskać w pomieszczeniu pożądany efekt, a jeśli tylko masz wystarczającą ilość miejsca – nie zatrzymuj się na jednym!