Designerskie lampy sufitowe do salonu – 4 najciekawsze trendy

Designerska lampa w salonie

Oświetlenie pomieszczeń ma ogromne znaczenie, jest bowiem jednym z najważniejszych elementów wykończenia wnętrz, na które zwracamy szczególną uwagę. Lampy sufitowe utrzymane w najnowszych stylistykach wprowadzają do wnętrz niebywałego wyglądu oraz charakteru. Wybór dostępnych opcji jest naprawdę ogromny, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przedstawiamy przegląd najciekawszych designerskich lamp, które z pewnością przykują wszystkie spojrzenia. 

Dizajnerskie lampy sufitowe do salonu 

W najnowszych aranżacjach dizajnerskie lampy odgrywają pierwszoplanową rolę. Mogą mieć różne postacie, zarówno nieco bardziej tradycyjne, proste, a także nowoczesne czy niekonwencjonalne. Często przyciągają uwagę niebanalnym wyglądem, innym razem zachowują subtelny i delikatny charakter. Wybierając odpowiedni model lampy, warto zadbać przede wszystkim o wykorzystanie w ich przypadku wysokiej jakości materiałów. Jest to konieczne, aby oświetlenie mogło nas zachwycić. Które z dostępnych na rynku nowości powinny przykuć naszą uwagę?

Lampy abażurowe sufitowe 

Abażurowe dizajnerskie lampy sufitowe wykonane są z lekkiego, ale trwałego materiału, najczęściej wykonywane są ręcznie, dzięki czemu każdy z nich jest zachwycający oraz unikatowy. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą dozę światła o odpowiednim natężeniu. To najlepsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym salonie, wprowadzając do niego nutę stylu boho. 

Lampy kryształowe wiszące 

Wiszące lampy kryształowe w stylu glamour to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli poczuć się  we wnętrzu salonu naprawdę luksusowo. Szklane elementy zawieszone na pręcikach zapewnią niezwykły charakter w każdym miejscu. Takie rozwiązanie pozwoli uzyskać nie tylko wysokie walory estetyczne, ale także funkcjonalne. To projekt, który doskonale sprawdzi się w aranżacjach glamour, ale nie tylko.

Lampy klosze wiszące 

Półokrągłe klosze lampy sufitowej doskonale sprawdzą się w stylu loftowym, industrialnym oraz klasycznym. Świetnie współgrają z mocnymi akcentami oraz prostymi formami. Najczęściej dostępne w kolorze antracytowym, czarnym, szarym oraz bieli, dostępne również z opcjonalnymi złotymi wstawkami w stylu glamour. 

Lampy wiszące w stylu art deco

Ten rodzaj lamp doskonale sprawdza się w aranżacjach loftowych, industrialnych oraz retro. Posiada kilka różnych źródeł światła, z możliwością dowolnej zmiany rozkładu oraz ich położenia.  Modele te doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni i jadalni, ale także przestronnym salonie. 

Dizajnerskie lampy wiszące idealne do salonu

Jak widać, na rynku znajdziemy różne dizajnerskie lampy odpowiednie do wykorzystania w dowolnych aranżacjach salonów. Wszystkie odnajdą się świetnie w zależności od indywidualnych oczekiwań domowników. W miejscach urządzonych z przepychem doskonale sprawdzą się lampy w stylu glamour, z kolei w tych zaaranżowanych minimalistycznie – proste i nieskomplikowane formy, które zachwycą swoją subtelnością, delikatnością lub surowym charakterem.